רטיבות

רטיבות אינה נעלמת בעצמה. רטיבות בתקרה או בקיר חיצוני או פנימי שהתגלתה בעונת החורף אבל נעלמה בעונת הקיץ, אינה מעידה על פתרון הבעיה. זו כנראה תופיע שוב בעונת החורף הבאה. רטיבות כתוצאה ממערכת אינסטלציה כושלת תתגלה בכל עונה, ואם לא תקבל מענה היא תמשיך להוות בעיה.

ניתן לאתר את מקור הרטיבות בבית בעקבות צנרת בעייתית על ידי סימנים חיצוניים בקיר, מצלמות תרמיות, מד לחץ המורה על בריחת המים, מד המאתר פיצוצים ועוד. אם מדובר בנזילות שמקורן מסדקים בקיר החיצוני ומגג שאינו אטום, יש צורך בטיפול ממוקד בחיפוי החיצוני של המבנה ואיטום מקצועי בגג.
רטיבות

איתור קודם לטיפול ברטיבות

טיפול חיצוני ואיטום מחודש לא תמיד עונים על בעיה של רטיבות בקיר חיצוני. זאת משום ששורש הבעיה לא טופל כראוי. לעתים מדובר בצינור בעייתי בקיר, לעתים מדובר בסדק מעל תעלת הניקוז בגג ולעתים מדובר בשיפוע לא נכון של הגג המייצר רטיבות בקירות ודורש הסדרה מידיית.

קונים בית חדש?

ברוב המקרים ישתדלו המוכרים לצבוע את המקומות שבהם התגלתה רטיבות בקיר החיצוני או בכל אזור אחר בבית. מומלץ לבצע בדק בית לאיתור נזילות לפני רכישה, כדי לוודא כי אכן הקירות הצבועים והתקרה המסוידת אינם מסתירים רטיבות שעלולה לגבות מחיר כלכלי מיותר בהמשך. בדק בית מתבצע על ידי טכנולוגיה מתקדמת המזהה רטיבות ללא שבירת קירות

איטום גגות לפני תקופת החורף

חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע לפני ביצוע עצמאי. חלק מהמקרים אכן יכולים להיות מטופלים על ידי בעל הבית, אם כי הידע והניסיון של חברות בתחום מקנים את הטיפול המקצועי ביותר. גם במקרה זה חשוב לוודא את מקור הרטיבות: רעף שבור, סדק, שיפוע לקוי, אטימה פגומה וכדומה לפני האיטום.