קבלני בניין

קבלני בניין מקצועיים מלווים את פרויקט הבנייה או השיפוץ מרגע ההחלטה לביצוע ועד לשלב הסופי. תפקידם לתת מענה לכל שלבי הביצוע, לספק את החומרים ואת צוות העבודה בהתאם לסוג העבודה הנדרש (אינסטלציה, חשמל, הריסה ובנייה וכדומה). הם מהווים את הגוף המפקח על העבודה בפועל. קיימות חברות בנייה ושיפוץ המספקות שירותים אלו וקבלנים פרטיים הפונים למגזרים השונים. בחירה באיש מקצוע מתאים עוברת דרך ניסיונו - פרויקטים שאותם הוא ביצע בעבר, חוזה מפורט וברור וביטוח הרכוש והאדם כחלק אינטגרלי מכל חוזה.
קבלני בניין

רוצים מייק אובר כללי בבית?

האם מדובר בשבירת קירות או רק בטיח ובצביעה? האם מדובר בהוספת חלונות ודלתות, עבודות גבס, החלפת מטבח או בריענון הקיים? התשובות לשאלות אלו יהוו חלק מהמרכיבים שיקבעו את בחירת בעל המקצוע המועדף. לדוגמה: אם מדובר בצביעה ובטיח, עדיף להעסיק קבלני טיח המומחים בתחום הספציפי. אם מדובר בשינוי חדר ממ"ד כחלק מהשיפוץ הכללי, מומלץ לפנות לחברות המתמחות בהריסת קירות מזויינים בעלי תשתית ברזל.

תחומי האחריות של קבלן בניין

קבלן בניין הוא החוליה המקשרת בין צוות התכנון (בעלי הבית, האדריכל ומעצב הפנים) לבין צוות העבודה בפועל (זגגים, בנאים, שרברבים, חשמלאים, אנשי מקצוע מתחום הגבס, מיזוג האוויר ועוד). הביצוע בפועל נשען על כתפי קבלן הבנייה של פרויקט הבנייה או השיפוץ.

איכות השירות של קבלן בניין נמדדת בשליטה בתקני הבנייה, ביכולתו להתמצא בתכנית הבנייה, בפיקוח הערני בשטח, בתקשורת
בין אישית איכותית, בהתמודדות מהירה ויעילה בבעיות המתעוררות בשטח, ביכולת שיתוף הפעולה ובהאצלת סמכויות, במעקב ובשליטה בתקציב הפרויקט בהתאם לדרישות הלקוח, בשליטה באיכויות חומרי הגלם המצויים בשוק ובבחירה במתאימים ביותר תוך הפעלת שיקול דעת באשר לתקציב ולאיכות וכמובן בעמידה בלוח זמנים בהתאם לתכנית.