מדבירים

הדברה מקצועית חייבת לעמוד בתקנים מחמירים של המשרד לאיכות הסביבה ומשרד הבריאות. כך לגבי אופן הפעולה וחומרי ההדברה. מדבירים מקצועיים בקיאים באורחות חייו של המזיק (התנהלות בשטח, אזורי מחייה מועדפים, מזון, התרבות, רגישות לחומרים, אויבים טבעיים וכדומה). שליטה במידע זה מאפשרת להם לבחור את סוג ההדברה הנכון הן מבחינת טיב החומר והן מבחינת סוג ההדברה המומלץ: הדברה כימית, ביולוגית, ירוקה, הדברה בעזרת מערכת אלקטרונית ועוד.
מדבירים והרחקת יונים

מה הקשר בין שיפוצניקים מומלצים לחברת הדברות?

הדברה מבוצעת במקרים שבהם מדובר במזיקים כגון חרקים (נמלים, תיקנים, טרמיטים, דבורים, פרעושים וכדומה), מכרסמים ולא רק. ענף ההדברה נותן מענה גם במקרים שבהם יש צורך להרחיק נחשים ויונים. לא תמיד מדובר בהשמדת המזיק, לעתים מדובר רק בהרחקתו ובמתן המלצות לסביבת המחייה כגון טיפול בפרצות בגדרות, התקנת רשתות וטיפול בעשבייה, כמו במקרה של הרחקת נחשים. המלצה גורפת היא להתייעץ עם בעלי מקצוע מתחום ההדברה לפני שיפוץ בית פרטי באזור כפרי פתוח. התייעצות עם חברת הדברה בעלת ניסיון לפני ביצוע עבודות בנייה ותיקון של שיפוצניקים מומלצים מוזילה הוצאות שעלולות להיווצר בעתיד. לדוגמה: הדברת טרמיטים בבית שרובו עשוי מעץ.

הדברה כימית לעומת ירוקה

הדברה משמשת בתים פרטיים, משרדים, עסקי מזון ושדות חקלאיים. הנפוצה ביותר היא ההדברה הכימית. תקני משרד הבריאות הם אורים ותומים של כל חברת הדברות במטרה להגן על חיי בני האדם וחיות המחמד, ולמנוע חדירה של חומרים רעילים לאדמה (למערכת האקולוגית) הפוגעת בצמחיית נוי ובגידולים חקלאיים. הוראות חברת ההדברה במהלך ההדברה ולאחריה חשובות מאוד למקסום התוצאה. הדברה ירוקה היא התחליף להדברה כימית: מערכת אלקטרונית להרחקת מזיקים, ריסוסים אורגניים והדברה ביולוגית הנשענת על שרשרת המזון משמשים להדברה זו.