חיזוק מבנים

כאשר עולה בצורך בתחזוקה שוטפת הרי לא מדובר רק בניקיון, אלא במקרים רבים גם בביצוע חיזוק מבנים. השנים הנוקפות משפיעות על המבנה ברמת התשתית וברמת הדקורציה, ושיפוצים נדרשים לא רק כדי לשמור על חזות מבנה דקורטיבית אלא גם כדי לשמור בטיחות השוהים בו.
חיזוק מבנים

תחזוקה ואסתטיקה של מבני ציבור ועסקים

  • צרכים דקורטיביים: שיפוץ לובי, שיפוץ פנים במשרדים וכדומה. בחטיבה זו נמצא גם את התחזוקה השוטפת העונה על צורכי הניקיון כגון: ניקוי קירות האזורים הציבוריים והמשרדים, ניקוי חיצוני לחלונות שמציעה חברה לניקוי חלונות, ניקוי גרנוליט בשבילי ההליכה והכניסות של המבנה (במאמר מוסגר נציין כי על פי רוב ניקוי משטחי גרנוליט מלווה גם במריחת המשטח בחומר נוגד ספיגה לאטימה מקצועית).
  • צורכי תחזוקה הכרחיים: איטום סדקים בגג וטיפול באריחים חיצוניים של חיפוי מבנים. במקרה זה הרי שהזנחה עלולה לפגוע באיכות חייהם של שוכני המקום והציבור הנמצא בסמוך למבנה. במקרה חמור תיתכן גם סכנת חיים – חיפוי חיצוני רעוע דורש טיפול מיידי.

מה באשר לבתים פרטיים?


במגזר המבנים הפרטיים נמצא חברות ניקיון המציעות שירותים מגוונים שאינם נוגעים לניקיון יומי או שבועי רגיל, אלא לניקיון חודשי
ושנתי יסודי. חברות אלו נותנות מענה במקרים שבהם עולה הצורך בפוליש קריסטל ובניקיון יסודי לאחר שיפוץ בית פרטי הכולל ניקיון חלונות, ארונות, כלים סניטריים, מטבח וכאמור – גם פוליש בהתאם לסוג הרצפות ועוד
.
חשיבות החוזה

חוזה מול חברת ניקיון ותחזוקה חייב לכלול את האלמנטים הבאים: זמן ביצוע (התחלה וסיום), ביטוח במקרים של פגיעה ברכוש או חלילה באדם, שעות עבודה בפועל, מספר אנשי הצוות, אזורי ניקיון עד לפירוט ממוקד אם עולה הצורך וסוגי חומרי הניקיון (מאושרים ותקניים). חשובה החשבונית משום שהיא ההוכחה היחידה לביצוע.