גגות – מה קורה כשצריך לתקן גג מפח?

תיקון גגות מבוצע בהתאם לסוג הגג (חומר הגלם), לתנאי השטח ולאופי הבעיה. מה אתם צריכים? תיקון גגות רעפים או תיקון גגות איסכורית (גגות פח)? מומלץ שהשיחה עם איש המקצוע תלווה גם בתמונות, בסרטוני וידאו או בכל הוכחה אחרת שיכולה להעיד על ניסיון ומקצועיות.
גגות

איטום ותיקון גגות קלים

גגות העשויים מאיסכורית, מפלסטיק וממתכת מקוטלגים תחת קטגוריית הגגות הקלים. אטומים בגגות מסוג זה מבוצעים על פי רוב על ידי חומר משחתי המיועד לאטימה אותו ניתן להתיז או למרוח. במשפחה זו נמצא את החומרים הפולימרים / האקריליים. לפני איטום בחומר משחתי חשוב לוודא כי עבודות ההכנה לאיטום בוצעו כראוי ושהגג כבסיס הינו אטום. ביצוע גרוע עלול לגרור כשל מקומי שישפיע על שכבת האיטום מאוחר יותר. יש לציין כי חומרים נוספים במשפחה זו הם חומרים פוליאוריטנים בעלי יכולת היצמדות טובה על ידי חומרי קישור. הללו נחשבים עמידים במיוחד במקרים של היקוות מים.

תיקון גג איסכורית

לוח איסכורית הינו קל משקל יחסית, עמיד בפני פגעי מזג האוויר בארץ וקל להתקנה. הוא משמש בעיקר למבני תעשייה ולקירוי מחסנים. הקונסטרוקציה שלו עשויה מברזל מגולוון (או ממתכת). חיבורי הלוחות מקבלים מענה על ידי ברגים בעלי אטמי רטיבות העשויים מגומי ומסייעים לאיטום בחיבורי הלוחות.
תיקון גג פח דורש התייחסות למוקדי החלודה:

  • ניקיון הלוחות והברגים על ידי דיסק חשמלי בעל מברשת פלדה. אפשרות לשימוש בנייר לטש או במברשת פלדה בצורה ידנית.
  • ניקוי המקום משרידים על ידי מטלית הטבולה בטרפנטין או מברשת יבשה.
  • ציפוי האזור הפגוע בחומר המיועד לכך (ממיר חלודה). יש לבצע את התהליך בהתאם להוראות היצרן.
  • בתום תהליך זה מבוצעת שטיפה יסודית במים וניקיון במטאטא עדין ומי סבון.